(66kB)


Strona główna
Bohaterowie
Obsada
Odcinki
Ciekawostki
Galeria
Ankieta
Oglądaj odcinki


Sezon 1
(1994-1995) Phoebe, Monica, Chandler, Joey i Ross spotykają się w Central Perk. Krótko po tym, jak żona Rossa, Carol uświadamia sobie, że jest lesbijką - biorą rozwód. Monica, Phoebe i Ross mieszkają sami, natomiast Joey i Chandler są wspólokatorami. Rachel - przyjaciółka Moniki ze szkoły średniej wchodzi do Central Perk w sukni ślubnej po tym, jak uciekła z przed ołtarza Barry'emu Farberowi. Wprowadza się do Moniki i dostaje pracę jako kelnerka w Central Perk. Wcześniej prowadziła bogate życie, więc jest to dla niej duży problem. Carol jest w ciąży z Rossem. Rodzi syna - Bena, którego wychowuje ze swoją kochanką Susan.
Ross był zakochany w Rachel w szkole średniej i ciągle coś do niej czuje. Przez cały sezon stara się pokazać, co do niej czuje. Chandler i Joey namawiają go jednak, by szedł naprzód i nie oglądał się za nią. W urodziny Rachel Ross wyjeżdza do Chin. Kiedy nie jest obecny, Chandler wyjawia Rachel, że Ross ją kocha. Rachel postanawia rozpocząć romantyczny związek z Rossem i jedzie na lotnisko w dzień jego powrotu. Z samolotu wychodzi on jednak z inną kobietą.

Sezon 2
(1995-1996) Pomimo tego, że Rachel go kocha, Ross rozpoczyna związek ze swoją dawną przyjaciołką, Julie, którą spotkał w Chinach. Po wypiciu za dużej ilości alkoholu, Rachel zostawiła Rossowi wiadomość na sekretarce, że go kocha. Ross, po odsłuchaniu wiadomości jest zakłopotany. On i Rachel całują się. Ross nie wie, co ma robić, więc tworzy za namową chłopaków listę za i przeciw dla obu dziewczyn. Wybiera Rachel i zrywa z Julie. Niestety, Rachel odkrywa listę. Odrzuca Rossa. Wraca jednak do niego, kiedy widzi, jaki jest opiekuńczy.
Joey dostaje swoją życiową rolę w "Dniach Naszego Życia" jako Dr. Drake Ramoray. Zarabia pieniądze potrzebne by się wyprowadzić do własnego mieszkania. Pozostawiony na pastwę losu Chandler, znajduje sobie nowego współlokatora Eddiego, który jest wariatem. Joey uważa się za gwiazdę. Zmienia swoje wypowiedzi w serialu. By pozbyć się go przy tworzeniu serialu, jego postać zostaje uśmiercona, spadając do szybu windy. Joey wraca więc do Chandlera, a Eddie wyprowadza się. Phoebe dowiaduje się, że ma brata Franka i zaczynają budować podstawy rodziny. Monica chodzi z Richardem Burkiem, przyjacielem jej rodziców. Zrywa z nim, gdy okazuje się, że on nie chce mieć dzieci.

Sezon 3
(1996-1997) Rachel rzuca pracę w Central Perku i dostaje nową u Bloomingdale. Niesamowicie zazdrosny Ross, uważa, ze nowy szef dziewczyny stara się z nią umówić. Napięcie między Rossem a Rachel osiąga apogeum podczas ich rocznicy. Rachel sugeruje wtedy, aby zrobili od siebie przerwę. Gdy Ross usłyszał rozmowę Rachel z szefem uznał, że są oni ze sobą. Czując rozpacz i będąc pod wpływem alkoholu śpi z inna kobieta. Chce być znowu z Rachel, nie mówiąc jej o niczym. Ta jednak dowiaduje się i ostatecznie zrywają.
Joey i Chandler kupują kurczaka i kaczkę. Kariera aktorska Joey'ego staje na krawędzi upadku. Phoebe odnajduje kobietę, która znała jej rodziców. Zaprasza całą ekipę na plażę by się z nią spotkać. Rachel odczuwa smutek, widząc Rossa umawiającego się z Bonnie, która niespodziewanie pojawia się na plaży. Rachel namawia ją, by zgoliła włosy tak, jak kiedyś. W ten sposób sprawia, że nie jest już ona atrakcyjna dla Rossa. Ross i Rachel kłócą się, ale czują, że coś ciągle między nimi jest. Ross musi zadecydować ktorą z nich wybrać.

Sezon 4
(1997-1998) Ross decyduje się wrócić do Rachel i zerwać z Bonnie. Jednak dochodzi do klotni o to, kto byl odpowiedzialny za wczesniejszy rozpad zwiazku i znowu zrywają ze sobą. Phoebe dowiaduje się, że kobieta, którą poznała na plaży to jej prawdziwa matka. Dowiaduje się, że jej siostra Ursula, już dawno o tym wiedziała. Phoebe zgadza się być matką dla dzieci swojego brata i jego żony Alice. Jest w ciaży i będzie miała trojaczki.
Joey spotyka się z Kathy ale Chandler też do niej coś czuje. Joey i Kathy zrywają gdy ta całuje Chandlera. Joey jest zły ale wybacza mu, gdy widzi, ze Chandler i Kathy są w sobie zakochani. Chandler podejrzewa, że ona śpi z kolegą z planu i gdy okazuje się to prawdą, zrywa z nią. Monica i Rachel zamieniają się mieszkaniami z Joeyem i Chandlerem po przegranym zakładzie. Dziewczyny nienawidzą nowego mieszkania i zamieniają się ponownie po tym, jak zgadzają się całować przez 1 minutę.
Ross umawia się z Brytyjką Emily. Zaręczają się i cała grupa, poza Phoebe, która będzie niedługo rodzić i Rachel, która nie chce jechać, by nie widzieć, jak Ross się żeni, jadą do Londynu na ślub. Podczas kolacji, dzień przed ślubem Monica wpada w depresje, ponieważ nie ma partnera. Chandler uspokaja ją tak intensywnie, aż w ostateczności lądują w łóżku. Rachel zdaje sobie sprawę, że kocha Rossa i wyrusza do Londynu, by mu to powiedzieć. Gdy tam dociera, widzi go z Emily i postanawia nie rujnować im ślubu. Ślub trwa do momentu, w którym Ross mówi "Biorę Cię Rachel" zamiast Emily.

Sezon 5
(1998-1999) Mimo jego błedu, Ross i Emily biorą jednak ślub. Jednak krótko po tym Emily ucieka. Wracają więc do Nowego Yorku. Emily dzwoni do Rossa i mówi mu, że zostanie z nim, jeżeli on zerwie kontakt z Rachel. Ross zgadza się, jednak ona, stawiając mu coraz to nowe warunki, doprowadza do rozwodu. Ross wprowadza się do mieszkania Okropnego Nagiego Faceta.
Phoebe rodzi trojaczki. Chce zostawić jedno dla siebie, ale Frank i Alice chcą opiekować się wszystkimi. Chandler i Monica w tajemnicy kontynuują swój związek. W ostateczności wszyscy dowiadują się i cieszą z tego powodu. Rachel zaczyna pracować u Ralpha Laurena. Joey otrzymuje główna rolę w filmie i jedzie do Las Vegas tylko po to, by dowiedzieć się, że produkcja upadła. Wszyscy jadą tam, by się z nim spotkać. Ross i Rachel biorą ślub po pijaku.

Sezon 6
(1999-2000) Po tym, jak się dowiedzieli, że są małżenstwem, Ross i Rachel postanawiają anulować ślub. Ross jednak nie chce uchodzić za potrojnego rozwodnika i okłamuje Rachel, mówiąc jej, że ich małżeństwo zostało anulowane. Rachel dowiaduje się jednak prawdy i zmusza Rossa do rozwodu. Ross dostaje nową pracę jako nauczyciel paleontologii na Uniwersytecie Nowego Jorku. W międzyczasie ma dwie dziewczyny, siostrę Rachel i jedną ze swoich studentek - Elizabeth.
Chandler i Monica zamieszkują razem, a Rachel wyprowadza się do Phoebe. Joey znajduje sobie współokatorkę Janine, z która zaczyna się spotykać. Janine oznajmia jednak, że nie lubi Chandlera i Moniki. Joey z nią zrywa. Bez pieniędzy i pracy, Joey znajduje nową, jako kelner w Central Perk. Pracuje tam, dopóki nie znajduje pierwszoplanowej roli w serialu Mac and Cheese (zostaje on jednak zdjęty z anteny). W mieszkaniu Phoebe i Rachel wybucha pożar. Rachel wprowadza się do Chandlera i Monici, a Phoebe do Joey'ego. Zamieniają się jednak po jakimś czasie. Pod koniec sezonu, Chandler decyduje się oświadczyć Monice, ale nic nie idzie tak, jak miało i do akcji wkracza jej były chłopak Richard, który prawie niszczy plany Chandlera. Po dramatycznym zakończeniu Chandler i Monica są zaręczeni.

Sezon 7
(2000-2001) Monica i Chandler planują swój ślub. Rachel dostaje awans u Ralpha Laurena i zatrudnia asystenta. Tag zaczyna się też z nią spotykać. Później zrywaja ze sobą. Mieszkanie Phoebe jest już po remoncie, ale Rachel zostaje z Joey'em. Joey powraca do dawnej roli w "Days of Our Lives". Noc przed ślubem Chandler znika. Kiedy go nie ma, Phoebe znajduje test ciążowy o wyniku pozytywnym i dochodzi do wniosku, że to Monica jest w ciąży. Phoebe i Ross znajdują Chandlera w jego biurze i namawiają go do powrotu. Ten zaś, słysząc jak Phoebe i Rachel mówią o ciąży Monici, znowu znika. Wraca sam, po tym jak uświadamia sobie, że poradzi sobie z dzieckiem. Chandler i Monica biorą ślub. Kiedy mówi jej o dziecku, ona odpowiada, że nie jest w ciąży i że to nie był jej test ciążowy..

Sezon 8
(2001-2002) Rachel potwierdza, że jest w ciąży z Rossem, po tym, jak spali ze sobą miesiąc przed ślubem Chandlera i Monici. Ross poznaje Mone i chodzi z nią. Zrywaja jednak, gdy sprawy miedzy nim a Rachel coraz bardziej się komplikują. Rachel i Joey ciągle mieszkają razem, Joey ma w sobie pewne uczucia do Rachel. Czuje jednak, że Ross będzie na niego wściekły,. Po tym jak Ross narzeka na to, że nie może być przy Rachel, ona za namową Joey'ego wyprowadza się do Rossa. Joey wyznaje miłość Rachel, ona jednak go odrzuca.
Monica i Chandler też chcą mieć dziecko.
Rachel idzie rodzić. Kiedy są w szpitalu matka Rossa daje mu pierścionek zaręczynowy, który ma dać matce swojego dziecka. Ross trzyma go w kieszeni swojej kurtki mimo tego, że nie chce się oświadczać. Po tym, jak Rachel rodzi córkę Emme, Joey znajduje pierścionek, który wypadł z kurtki. Klęka by go podnieść. Widzi to Rachel, myśląc, że klęcząc z pierścionkiem, oświadcza się jej, odpowiada: "tak".

Sezon 9
(2002-2003) Rachel dowiaduje się, że Joey nie chciał się jej oświadczyć, tak samo jak i Ross. Rachel postanawia przeniesć się do mieszkania Joeyego i zabiera Emme ze sobą. Praca Chandlera wymaga tego, żeby przebywał w Tulsie. Przez jakiś czas wytrzymuje, ale w końcu podczas świąt, po tym, jak jego pracowniczka chciała spędzić ten czas z nim, a on wybrał przyjaciół, rzuca pracę. Rozpoczyna więc nową pracę w reklamie. Chandler i Monica nie mogą mieć dziecka, więc decydują się na adopcję. Phoebe zaczyna nowy związek z Mikie Haniganem. Zamieszkują razem, jednak gdy on nie chce już nigdy wziąć ślubu, zrywają. Rachel czuje coś do Joeyego.
Grupa wyrusza na Barbados. Phoebe zabiera ze sobą swojego dawnego chłopaka Davida (naukowca), a Joey swoją dziewczynę Charlie. Monica dowiaduje się, że David chce się oświadczyć, więc powiadamia o tym Mike'a, żeby wrócił do Phoebe. Mike jedzie więc na Barbados i oświadcza się Phoebe. Odrzuca ona jednak jego propozycję, a czując, że ich związek ma przyszłość wraca do niego. Joey i Charlie zrywają. Joey dowiaduje się, że Rachel ma do niego pewne uczucia, ale odrzuca je, ponieważ nie chce zdradzić Rossa. Jednak po tym, jak Joey widzi Charlie i Rossa całujących się, zmienia zdanie, idzie do pokoju Rachel, gdzie też ją całuje.

Sezon 10
(2003-2004) Związek Joey i Rachel nie trwa długo, jako ze bedac przyjaciolmi tak dlugo, nie potrafia zbudowac stabilnego zwiazku. Charlie wraca do swojego starego chłopaka, Mike i Phoebe biorą ślub i decydują się, że będą mieć dziecko. Chandler i Monica starają się adoptować dziecko kobiety w ciąży Erici. Postanawiają również, że wyprowadzą się do mieszkania na przedmieściach. Erica rodzi bliźniaki: chłopca i dziewczynkę, Jacka (imię po ojcu) i Ericę (po Erice). Rachel akceptuje ofertę pracy w Paryżu. Grupa urządza jej pożegnalne przyjęcie, żegna się z każdym z nich poza Rossem. Jest zrozpaczony dopóki Rachel nie mówi mu po prostu, że to było dla niej za trudne. Śpią potem razem.
W ostatnim odcinku, Ross zdaje sobie sprawę, że kocha Rachel po tym jak ona wyrusza do Paryża on jedzie na lotnisko za nią. Jednak ona go odrzuca. Ross wraca do swojego mieszkania. Tam znajduje na automatycznej sekretarce wiadomość od Rachel. W wiadomości dowiaduje się, że ona tuż przed startem uświadamia sobie, że go kocha i próbuje wyjść z samolotu. Kiedy wiadomość się kończy Ross odwraca się, a za nim stoi Rachel, całują się. Historia kończy się, kiedy cała grupa wychodzi z mieszkania Chandlera i Monici i wszyscy idą do Central Perk na ostatnią kawę, a kamera pokazuje zostawiona w mieszkaniu ramke wiszaca na drzwiach...