(66kB)


Strona główna
Bohaterowie
Obsada
Odcinki
Ciekawostki
Galeria
Ankieta
Oglądaj odcinki


CIEKAWOSTKI
(8kB)-Serial został wyświetlony w ponad 100 krajach.
-Ostatni odcinek w Stanach Zjednoczonych obejrzało 51,1 mln widzów
-Podczas dziesięciu lat produkcji otrzymał 7 nagród Emmy, w tym dla najlepszego serialu komediowego, a także Złoty Glob, dwie nagrody Stowarzyszenia Aktorów Filmowych oraz 56 innych nagród i 152 nominacje.
-Według Księgi rekordów Guinnessa, Lisa Kudrow, Jennifer Aniston oraz Courteney Cox zostały najlepiej opłacalnymi aktorkami telewizyjnymi, zarabiając milion dolarów za każdy odcinek dziesiątego sezonu Przyjaciół.
-Serial nie był kręcony w Nowym Jorku tylko w studiu w Los Angeles.
-Fryzura jaką nosiła Jennifer Aniston w pierwszych częściach sitcomu otrzymała nazwę "Rachel's cut" i była kopiowana przez wiele kobiet na całym świecie.
-Na przestrzeni wszystkich dotychczas wyemitowanych odcinkow Phoebe zaprezentowala 25 orginalnych piosenek, oczywiście najbardziej znana z nich jest "Smelly Cat"
-Na planie filmu "Jak Ugryźć 10 Milionów" Matthew Perry i Bruce Willis założyli się. Po wygranej Matthew Perry'ego, Bruce Willis wystąpił gościnnie w dwóch epizodach "Przyjaciół" za darmo.
-Przyjaciele osiągnęli coś, czego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu serialowi - przez sześć kolejnych sezonów byli najlepszym sytuacyjnym sitcomem komediowym w USA.
-Wystrój w kafejce Central Perk zmieniano co trzy odcinki. Przedstawiał on twórczość artystów z Nowego Jorku, USA oraz innych krajów.
-Numer PIN karty kredytowej Joeya to 5639. Odpowiada on literom na aparacie telefonicznym i po przeliterowaniu oznacza jego imię.
-Twórca serii "Gwiezdnych wojen" George Lucas, przesłał ekipie "Przyjaciół" list gratulacyjny, za fantazję Ross'a dotyczącą księżniczki Lei.
-Dla publiczności w studio udostępniano 500 biletów, mimo,że miejsc siedzących było tylko 300.
-Jeśli w trakcie kręcenia jakas scena okazywała się słaba, przerywano kręcenie i pisano nowe kwestie na miejscu. Publiczność w tym czasie dostawała pizze i butelkowaną wodę.
-Początkowo twórcy serialu rozważali pomysł, by Chandler był gejem. Jednak po spotkaniu z Mathew Perry'm zrezygnowali z takiego wątku.
-Wątek dotyczący Phoebe mającej urodzić dzieci swojego brata został wymyślony, kiedy Lisa Kudrow naprawdę zaszła w ciążę. Aktorka nie była jednak wystarczająco duża, by wyglądać na noszenie trojaczków, więc i tak musiała nosić specjalne wkładki by wyglądać grubiej.
-James Michael Tyler kiedy otrzymał rolę Gunthera, pracował w hollywoodzkiej kawiarni "Bourgeois Pig". Pracował w tej kawiarni jeszcze przez cztery pierwsze sezony serialu "Przyjaciele".
-Małżeństwo Rossa i Emily było skazane na niepowodzenie. Helen Baxendale gdy dołączyła do ekipy była w ciąży. Na początku nosiła gorset a później pokazywano ją już tylko od pasa w górę.