(66kB)


Strona główna
Bohaterowie
Obsada
Odcinki
Ciekawostki
Galeria
Ankieta
Oglądaj odcinki


RACHEL GREENE
(39kB)Rachel pochodzi z peryferii Nowego Jorku. Poznajemy ją kiedy wbiega do kawiarni Central Perk w sukni ślubnej tuż po porzuceniu przed ołtarzem niedoszłego męża - Bary'ego. Ponieważ nie znała nikogo w mieście postanowiła przyjść do swojej przyjaciółki z liceum, Monicy. Wkrótce Rachel i Monica zostają współlokatorkami. Rachel chce zacząć żyć na własny koszt i zacząć pracować, ponieważ jednak zawsze była utrzymywana przez ojca nie wychodzi jej to za dobrze. Monica załatwia jej prace w kawiarence Central Perk i dopiero teraz Rachel zaczyna poznawać prawdziwe życie.
W Rachel, już od szkolnych lat, jest bardzo zakochany Ross, brat Monicy. Przez cały pierwszy sezon walczy o jej względy, i w końcu zaczynają być razem. Po roku rozstają się. W piątym sezonie biorą ślub po zakrapianej nocy w Las Vegas. W siódmym sezonie spędzają razem jedną noc, której owocem jest córeczka - Emma. Można powiedzieć, że jednym z głównych motywów serialu są ich perypetie, rozstania i powroty :).
W połowie trzeciego sezonu Rachel dostaje wymarzoną pracę związaną z modą.
Do końca piątego sezonu Rachel mieszka z Monicą, potem pomieszkuje u Phoebe, Rossa i Joey'a, z którym łączy ją krótki związek.
Tak jak Gellerowie, prawdopodobnie jest Żydówką. Podkochuje się w niej skrycie Gunther, właściciel Central Perku, w którym spotykają główni bohaterowie. Ma dwie siostry.

MONICA GELLER
(20kB)Monica jest młodszą siostrą Rossa i przyjaciółką Rachel ze szkoły średniej. W ciągu trwania serialu pracuje w wielu różnych miejscach jako kucharka. Podnajmuje duże mieszkanie po babci, w którym rozgrywa się większość akcji z serialu. Jej sąsiadami z naprzeciwka są Joey i Chandler.
Monica ma obsesję na punkcie porządku i jest znana z bycia pedantką, co doprowadza do szału wszystkich jej sublokatorów. Marzy o wielkiej miłości, pięknym ślubie i dzieciach. W trzecim sezonie serialu spotyka się ze starszym o 21 lat Richardem i mimo gorącego uczucia rozstaje się z nim przez inne priorytety. Na ślubie Rossa spędza noc z Chandlerem co przeradza się w długotrwały związek. Pod koniec siódmego sezonu biorą ślub, a w dziesiątym adoptują dwójkę dzieci.
Mieszkała kiedyś z Phoebe, która odpowiedziała na jej ogłoszenie w gazecie, potem przez 5 lat z Rachel a po roku związku wprowadza się do niej Chandler.
Monica jest żydówką. Rodzice jej i Rossa są strasznie żenującą parą, lubiąca opowiadać o swoim życiu seksualnym a ich hobby jest wypominanie jej dlaczego jeszcze nie ma chłopaka. Do 18 roku życia miała sporą nadwagę i wielkie kompleksy z jej powodu.

PHOEBE BUFFAY
(14kB)Phoebe jest najbardziej ekscentryczną postacią w serialu. Była początkowo współlokarotką Monicy Geller i w ten sposób poznała paczkę przyjaciół. Pracuje jako masażystka, a także gra na gitarze w Central Perk, miejscu spotkać głównych bohaterów. Piosenki Phoebe wiążą się z jej doświadczeniami życiowymi, często są makabryczne lub niesmaczne. Czasem lubi używać swojego alter ego - Reginy Phalange.
Phoebe jest bardzo pogodną osobą mimo niewesołej przeszłości - mieszkała na ulicy od 14 roku życia kiedy to jej mama popełnia samobójstwo a ojczym poszedł do więzienia. Jej prawdziwy ojciec jest farmaceutą i porzuca zarówno jej matkę jak i swoją drugą żonę. Phoebe ma siostrę bliźniaczkę - Ursulę, która jest kelnerką i gra w filmach pornograficznych, siostry nie przepadają za sobą. Ma również przybranego brata, Franka, z którym jest tak związana, że w momencie gdy jego żona, Alice, nie może urodzić mu dziecka, Phoebe postanawia im pomóc, i przez sztuczne zapłodnienie zachodzi w ciąże. Mieszka z babcią - Frances, kierowcą taksówki, która umiera w trakcie trwania serialu.
Phoebe ma wiele przelotnych związków, w tym małżeństwo z łyżwiarzem gejem. Szaleje za naukowcem Davidem, który wyjechał do Mińska i pojawia się kilka razy w trakcie trwania serialu. Prawdziwą miłością Phoebe staje się jednak Mike Hannigan z którym bierze ślub w ostatnich odcinkach serialu.

CHANDLER BING
(17kB)Chandler jest współlokatorem Rossa z czasów studenckich. Mieszka wraz z Joey'em naprzeciwko Monicy do której przeprowadza się na początku szóstego sezonu. Jedyne dziecko sławnej pisarki romansów Nory ( o której mówi 'koszmar Freuda') i transwestyty Charlesa śpiewającego w Vegas. Rodzice rozstali się, kiedy Handler był miał 9 lat a o rozwodzie powiedzieli mu podczas obiadu w Święto Dziękczynienia, dlatego nienawidzi tego dnia.
Chandler ma ciągłe problemy z kobietami. Obawia się, że nie znajdzie nikogo wyjątkowego i zestarzeje się sam. Jest wrażliwy i czuły, ale boi się zobowiązań. Nigdy nie mógł do końca rozstać się z irytującą Janice. Łączył go krótki związek z dziewczyną Joey'a, Katie. Na weselu Rossa spędza noc z Monicą co owocuje ich późniejszym związkiem i małżeństwem, w ostatnich odcinkach serialu adoptują dwójkę dzieci.
Przez większość trwania serialu pracuje w firmie zajmującej się przetwarzaniem danych (jednak jego przyjaciele nigdy nie potrafią powiedzieć czym się zajmuje). W dziewiątym sezonie rzuca pracę, zaczyna zajmować się reklamą i wreszcie lubi swoją pracę.
Chandler już w młodym wieku nauczył się używać humoru jako mechanizmu obronnego. Jest facetem z którym nie chciało by się wdawać w bitwy słowne, ponieważ większość wygrywa. Ma odpowiedź na wszystko i nie zawaha się jej użyć. Jest najzabawniejszym i najbardziej sarkastycznym z przyjaciół, jego dowcip często przysłania fakt, że bardzo mu zależy na bliskich.

JOEY TRIBIANI
(54kB)Joey pochodzi z licznej włoskiej rodziny, ma siedem sióstr. Jako pierwsza do USA sprowadziła się jego babcia. Sam Joey nie mówi po włosku, podobnie jak jego babcia po angielsku. Przez cały okres trwania serialu mieszka naprzeciwko Monicy - początkowo z Chandlerem, potem z Rachel lub sam.
Joey jest aktorem z aspiracjami, który dostaje raczej patetyczne role, np Pinokia w filmie dla dzieci czy Zygmunta Freuda w przedstawieniu muzycznym o życiu Freuda. Jego przełomową rolą była rola lekarza Drake'a Ramoraya w serialu "Dni naszego życia".
Na zewnątrz Joey Tribbiani objawia się jako stereotypowy włoski macho i półgłówek; szanuje kobiety, ale traktuje je wyłącznie jako obiekt seksualny, zawsze mówi nieodpowiednie rzeczy w nieodpowiednim czasie, nieustannie myśli o seksie lub jedzeniu. Jednak posiada również drugą stronę osobowości - łagodną i czułą. Nie jest najinteligentniejszy, ale kocha swoich przyjaciół i potrafi zrobić dla nich wszystko.
Nigdy nie nosi bielizny i lubi gotować nago.

ROSS GELLER
(8kB)Ross Geller jest bratem Monicy. Ma doktorat z paleontologii. Pracuje w muzeum a w późniejszych odcinkach serialu wykłada na college'u. W czasie studiów był współlokatorem Chandlera.
Pierwsza żona Rossa, Carol, rozwiodła się z nim gdy zdała sobie sprawę, że jest lesbijką. Niefortunnie w tym samym czasie okazuje się, że jest w ciąży.. W końcu rodzi mu syna, Bena. Zarówno ona jak i Jej partnerka, Susan, chcą aby miał udział w wychowaniu dziecka. Od szkoły średniej Ross podkochuje się w Rachel. Kiedy w końcu ją zdobywa ich związek jest szczęśliwy, ale bardzo burzliwy. Rozstają się po roku. Drugą żoną Rossa zostaje urocza angielka, Emily jednak ich małżeństwo nie trwa długo. Jego trzecią małżonką zostaje Rachel po zakrapianej nocy w Vegas. Pod koniec siódmego sezonu spędzają razem upojną noc której owocem jest córeczka, Emma. Ross ma kompleks na punkcie swoich trzech rozwodów które są ciągłym obiektem kpin jego przyjaciół.
Doktor Geller bywa ciapowaty i rozlazły, jednak potrafi zaskoczyć w najmniej odpowiednim momencie. Bardzo dobrze potrafi bronić swego, jednak czasami woli tego nie robić.